آشپزخانه ی شما اولین جایی ست که سبک زندگی و خانه ی شما را نشان می دهد.

انتخاب کابینت های آشپزخانه یک سرمایه گذاری طولانی مدت است. بنابراین انتخاب دقیق و مناسب باعث می شود که از بودن در آشپزخانه ی خود لذت ببرید. ما در اینجا ۸ ایده ی طراحی کابینت های به روز را به شما معرفی خواهیم کرد تا در انتخاب دقیق به شما یاری رسانیم.

۱.   دقت به رنگ کابیت


انتخاب رنگ برای کابینت ها بسیار مهم است چرا که به واسطه ی آن شما به آشپزخانه ی خود شخصیت می دهید. خوبی برخی از کابینت ها این است که در صورت نیاز می توانید بدون تعویض آنها را دوباره رنگ کنید، از رنگ هایی که هرگز از مد نمی افتد و هم در مدل های کلاسیک دیده میشود هم در مدلهای مدرن می توان به رنگهای خاکستری، سفید، خاکستری مایل به قهوه ای و آبی اشاره کرد. این رنگها دل را نمی زند و به راحتی هم می توانید بعد از سالها دوباره رنگ آمیزی کنید.

  • طرح های بافت دار

انتخاب چوب همیشه برای آشپزخانه مناسب است. منتها انتخاب چوب یا کابینت های طرح چوب راه راه یا خال خالی می تواند بسیار جذاب باشد. کابینت هایی که بافت هایی در خود دارند به لحاظ بصری خسته کننده نمی شوند و بسیار چشم نواز هستند.

  • کابینت های براق

انتخاب کابینت های براق انتخاب هوشمندانه ایست چرا که با پارچه ای نرم و مرطوب می توان آنها را همیشه تمیز نگه داشت. همچنین این نوع از کابینت ها به نوعی شادی را با خود به ارمغان می آورد.

  • کابینت های دو رنگ

انتخاب کابینت با دو رنگ متفاوت می تواند به آشپزخانه ی شما بعدی تازه بدهد. اما برای انتخاب دو رنگ مورد نظر می توانید از دو رنگ پر رنگ برای کابینت های پایین و کمرنگ برای کابینت های بالا استفاده کنید. یا اینکه می توانید از رنگ های نزدیک به هم و مکمل استفاده کنید. باید دقت کنید که رنگ هایی انتخاب کنید که به آشپزخانه تان ظاهری شلوغ ندهد. این گونه آشپزخانه ها هرگز خسته کننده به نظر نمیرسند.

  • کابینت های مدل روستایی

برای داشتن یک آشپزخانه ی منحصر بفرد می توانید با انتخاب کابینت های روستایی  و ترکیب آن با جدیدترین لوازم و پیشخوان ها به آشپزخانه ی خود ظاهری مدرن و جذاب بدهید.

  • کابینت هایی با چوب سفید

انتخاب رنگ سفید در کنار طرح های چوبی بسیار جذاب و مدرن است. کابینت های سفید برای سالهاست که در مدرن ترین مدلهای اروپا باقی مانده است. این مدل های هرگز از مد نمی افتد.

  • کابینت های شناور

یکی از مدلهای مدرن آشپزخانه کابینت های شناور است. کابینت های پایین نزدیک کف پوش ها که دسترسی به آنها معمولا سخت است اگر شناور انتخاب کنید، آنگاه دارای یک آشپزخانه ارگونومیک و کاربردی خواهید بود که تمامی فضای آشپزخانه بهره خواهید برد. برای افرادی که مشکل کمر درد دارند هم بسیار مناسب است. برای اینکه جلوه ای مدرن و جذابی پیدا کند می توانید در زیر آنها نورپردازی هم انجام دهید.

  • کابین های بامبو

انتخاب کابینت های بامبو به نوعی حمایت محیط زیست هم هست چرا که بامبو رشد بسیار بالایی دارد و انتخاب و نصب کابینت های بامبو به معنای جنگل زدایی نخواهد بود. به دستان خود هم کابینتهای بامبو را توصیه کنید و یاد آور شوید که محکم تر بلوط است. کابینت های بامبو برای سالهای سال همچنان جذاب و مدرن باقی می ماند.

درباره nima behkar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *